Учасники клубу любителів астрономії “ТерАстро” – хлопці і дівчата з різних куточків Тернопільщини, які цікавляться візуальними спостереженнями нічного неба, астрозйомкою та наукою загалом.
Клуб заснований 22 серпня 2017 року. Наша сторінка у Фейсбуці АстроТернопіль створена з метою популяризації астрономії. Ми прагнемо показати, що в небі над Тернопільщиною є на що подивитися.
З моменту відкриття у грудні 2017 року першої сільської шкільної автоматизованої обсерваторії у селі Лозова (Тернопільський район) тісно співпрацюємо з Астрономічним товариством Тернопільського району “Небозвід”. Об’єктивно склалося так, що члени товариства “Небозвід” провадили свою діяльність і не знали про існування нашого клубу, а ми не знали про них. Однак залюблені у зоряне небо не могли не зустрітися. Тож обсерваторія об’єднала під своїм куполом дві астрономічні спільноти для подальшої плідної співпраці.
Окрім візуальних спостережень і астрономічних зустрічей, клуб любителів астрономії “ТерАстро” за сприяння Київського астрономічного клубу “Астрополіс” організував у Тернополі, у вересні-жовтні 2017 року, виставку світлин астрофотографів України. Учасники клубу також взяли участь у проведенні Астрофесту “Різдвяні зорі” в Лозові 11 січня 2019 р., захід відбувся в НВК “Лозівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – ДНЗ”.
Надалі плануємо активно працювати в напрямку популяризації астрономії, організовувати тротуарки та займатися питаннями астропросвіти дітей, молоді та всіх, хто хоче знати більше про планети, зорі і космос.