Астрономічні спостереження в ЛАО
28 червня 2019 року ЛАО знову відчинила двері у Всесвіт. Сприятливу можливість спостерігати Юпітер і Сатурн використали і відвідувачі обсерваторії, і астролюбителі
Тернополяни, які завітали того вечора в ЛАО, були вражені красою нічного неба. Найкраща реакція завжди у дітей: “побачити планети в телескоп – це так круто!”. Ці щирі посмішки – безцінні.
Вчитель фізики та астрономії і член Астрономічного товариства “Небозвід” Михайло Шемеля, учасники клубу любителів астрономії “ТерАстро” Юрій Стоянов і Андрій Ревун показали відвідувачам, як працюють телескопи, що за допомогою них видно, відповідали на числені запитання. А вчитель фізики та астрономії Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ст. №27 Богдан Плисюк провів неймовірний астролекторій про сузір’я.
Приємно, що завітали в Лозівську обсерваторію методист відділу навчальних предметів та професійного зростання педагогів ТОКІППО Василь Гайда та вчитель фізики і астрономії Настасівської ЗОШ І-ІІІ ст. Тернопільського району Василь Михайленко, які є добрими друзями астроаматорів Тернопільщини і підтримують астропросвітницькі заходи ЛАО.
За опівніч, коли завершилися спостереження за планетами, ЛАО запрацювала у штатному режимі – астроаматори продовжили зйомку туманності “Гантель” (М27). Щоб досягти досконалості в астрофото, потрібно багато працювати.
Що цікаво, Лозівська Астрономічна Обсерваторія – це не лише майданчик для спостережень та астрофото, але й дискусійна платформа щодо пізнання багатьох важливих питань, які хвилюють людей. Благо, ЛАО має для цього все необхідне технічне устаткування. Поки йде зйомка далекої туманності за допомогою віддаленого доступу до телескопа, астролюбителі у кабінеті фізики розбираються із тонкощами піксельного складу отриманих зображень і особливостями RGB. Вже вдруге відвідуює ЛАО і стимулює астроаматорів до жвавих дискусій про Всесвіт, зорі, планети, можливості телескопів та астротехніки під час зйомки таких цікавих об’єктів, як туманності і галактики, талановитий співак і лідер українського рок-гурту “Холодне Сонце” (у західному варіанті SOLARICE) Василь Гоцко. Всебічно обдарований і надзвичайно допитливий, він ставить неординарні запитання, які і потребують грунтовного обговорення. Висловлюємо щиру вдячність Василю Гоцку за активну громадську позицію і зацікавленість астрономічною темою.
Більше фото в альбомі ЛАО 28 06 2019