Лозівська Астрономічна Обсерваторія (перша в Україні сільська шкільна автоматизована обсерваторія) запрошує на астрономічні спостереження.

Розташована ця астрономічна перлина Тернопільщини у селі Лозова Тернопільського району, за 10 кілометрів від обласного центру.  Побудована обсерваторія завдяки співпраці Байковецької ОТГ (голова ОТГ Анатолій Кулик) та Агенства США з міжнародного розвитку за програмою ”Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (USAID DOBRE) і має усе необхідне сучасне обладнання для астрономічних спостережень. Ідейним натхненником будівництва обсерваторії став вчитель фізики та астрономії НВК “Лозівська загально-освітня школа I-III ст. – ДНЗ” Михайло Шемеля, технічною базою опікувався любитель астрономії Сергій Вербицький.
Під куполом обсерваторії розташований 375-міліметровий телескоп системи Ньютона з коректором поля на монтуванні тернопільського виробництва “Білий лебідь” (WSF-240). Є також телескопи: рефлектор Ньютона Sky-Watcher 1149EQ1 і катадіоптрик Celestron Advanced VX 9.25″ (235 мм).

 

 

Звіти про астрономічні спостереження можна переглянути у Блогах