15-17 березня 2019 року у місті Лінц (Австрія) відбулася астрономічна конференція СEDIK (https://www.cedic.at), яку відвідали учасник клубу любителів астрономії “ТерАстро” Сергій Вербицький і мегакруті астрофотографи Олег Бризгалов та Едвард Попович.
Конференція СEDIK (Central European Deep Sky Imaging Conference) з 2009 року проходить раз на два роки. Щоразу на захід приїжджають все більше учасників із різних країн світу.


Під час конференції була нагода не лише послухати лекції і семінари, але й поспілкуватися на теми астрофотографії, відвідати стенди партнерів CEDIC, роздивитися астрообладнання. Зрештою, взаємна комунікація учасників конференції є однією з головних концепцій CEDIC.
Цього року Сергій Вербицький, який є тернопільським виробником астрономічного обладнання торгової марки “Білий лебідь” (“White Swan Telescopes Company”), представив власні розробки монтування для телескопів.

А Олег Бризгалов, який, до слова, переміг у конкурсі астрофотографії “Insight Astronomy Photographer Of The Year 2017” (у розділі “Галактики”, фото галактики М63, Royal Observatory Greenwich) у Великій Британії, поділився власним досвідом зйомки діп-скаю (“Створення картинок на низькобюджетному сетапі”). Едвард Попович був співдоповідачем.

Тішить, що на цьому потужному астрономічному заході, де зібралися справжні монстри астрофото і астротоварів, Україна представила і обладнання, і цікаву авторську доповідь.


Відбувалася конференція в Ars Electronica Center – музеї сучасної техніки.


Потужний виробник телескопів ASA (Astro Systeme Austria) представив моделі телескопів з апертурою від 300 до 2000 мм для автоматизованих обсерваторій (www.astrosysteme.com).
Представники астрономічного бренду Celestron (https://www.celestron.com) представили свою новинку – телескоп RASA (Rowe-Ackermann Schmidt Astrograph) у комплекті з адаптером для DLSR-камер Hiperstar з покращеною деталізацією, а також астроаксесуари. Новатори RASA – Дейв Ров і Марк Акерман.

 


   

      

   

Виробник астрономічних камер FLI (Finger Lakes Instrumentation) репрезентував нові моделі KL400 і KL4040. Камери вельми чутливі і мають дуже низький рівень шуму під час зчитування даних порівняно з ПЗЗ-камерами, високі коефіцієнти підсилення для виявлення слабких сигналів, короткі суб-експозиції (www.flicamera.com).  
Виступав перед присутніми доктор Вінсент Сак з обсерваторії El Sauce, який розповів про можливість отримання астроаматорами хостингу телескопів у Чилі (Ріо Хуртадо). Сьогодні обсерваторія має все необхідне, щоб забезпечити якісний сервіс для своїх клієнтів. Це швидкісний інтернет (100Mb / s + Резервне копіювання 70Mbs + 4G), проживання (4 новобудови) і технічну підтримку (8 співробітників впродовж повного робочого дня, 2 охоронці та один технік на місці, безперервна присутність). Зараз в El Sauce в експлуатації перебуває 30 телескопів. Колектив обсерваторії дотримується гасла: “Ми не маємо клієнтів “другого класу”.  
Ще один відомий виробник астрономічних камер ATIK (https://www.atik-cameras.com) представив свою продукцію для астрозйомки. Камери ATIKbase продаються в Європі, США, Канаді, Австралії, Японії та Малайзії. Команда ATIKbase хоче зробити світ астрономічних спостережень доступним для аматорів. ATIKbase декларує вирішення проблеми зменшення фонового “шуму”, який викликає зернистість зображень протягом тривалого часу експозиції, необхідного для отримання астрографічного зображення. Компанія розташована в місті Норвіч, в Англії. Більша частина обладнання виробляється на заводі в Лісабоні (Португалія).

   
Також відбулася презентація нового видання “Astronomie das magazin” для астрономів та астроаматорів Німеччини, Австрії і Швейцарії (https://www.astronomie-magazin.com/)

 

      

Загалом конференція тривала два дні, під час яких можна було поспілкуватися з астроаматорами з інших країн, роздивитися і опробувати функціонал астрообладнання, набратися позитивних вражень.

 

Матеріал про конференцію доступний і в фейсбукгрупі АстроТернопіль